Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i znacznie cieńsza od tej znajdującej się w pozostałej partii twarzy. Ze względu na to wymaga zastosowania innych, znacznie łagodniejszych kremów z cennymi składnikami.O pielęgnacji skóry wokół oczu warto pamiętać już w wieku dwudziestu lat. Oczywiście, skład kremu dla tak młodych kobiet powinien być inny, niż dla trzydziestolatek czy nieco starszych pań.

 
W kremach pod oczy dla dwudziestolatek powinny znaleźć się przede wszystkim substancje nawilżające, dla trzydziestolatek poleca się kremy zawierające ceramidy, liposomy oraz kolagen. Czterdziestolatki winny wybierać natomiast kremy z koenzymem Q10 a także z witaminami, zwłaszcza E i A. Po pięćdziesiątym roku życia wybierać należy z kolei kremy z fitohormonami.
Różny skład kremów pod oczy zależny jest od tego, w jakiej kondycji znajduje się skóra wokół oczu. Warto przestrzegać tych zasad, nie przyspieszając ani nie opóźniając czasu ich zastosowania.

Dobierając krem pod oczy należy kierować się zatem naszym wiekiem, ale także i jego działaniem. Jeśli pod naszymi oczami występują często sińce, sięgnijmy po taki, którego zadaniem jest ich eliminacja.
Ze względu na to, iż skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, jest przy tym wrażliwa, zatem krem, choć dedykowany skórze pod oczy może uczulać. Dobrze dobrany krem pod oczy nie wywołuje uczuleń ani opuchnięć. Powinien też być przebadany okulistycznie i dermatologicznie a w jego składzie zawarte być powinny filtry UV chroniące skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Skład kremu powinien czynić skórę nawilżoną, uelastycznioną, odżywioną a także likwidować sińce i obrzęki. Skóra wokół oczu po aplikacji kremu, który należy rozprowadzać palcami serdecznymi, jako że na palcach tych znajduje się najdelikatniejsza skóra, powinna być jędrna i delikatna.

Stosowanie kremu pod oczy jest absolutną koniecznością, jeśli zależy nam na utrzymaniu skóry we właściwej kondycji. Tryb naszego życia nie sprzyja jednak, by skóra wokół oczu była taka, o jakiej byśmy marzyły. Nierzadko bowiem widać na naszych twarzach sińce, worki czy inne oznaki będące objawem zmęczenia, niewłaściwej diety a nawet choroby.
Aby zagwarantować skórze wokół oczu dobry wygląd, należy pamiętać o konieczności demakijażu oczu. W tym celu wybrać należy preparat do demakijażu, którym, wykonując delikatne ruchy, zmyjemy makijaż oczu. Choćbyśmy były bardzo zmęczone i śpiące grzechem jest położenie się spać w makijażu. W ten sposób szkodzimy sobie bardzo, wobec czego nie dopuszczajmy do takich praktyk.

Raz lub dwa razy w tygodniu skóra wokół oczu powinna otrzymać nieco większą dawkę kosmetyku, który ją odżywi. W tym celu sięgnąć warto po maseczki pod oczy, które nakłada się przy użyciu płatków kosmetycznych i pozostawia na 15-30 minut, w zależności od czasu określonego przez producenta.
Dość popularne stały się także maseczki-okulary, które można nałożyć na oczy na czas snu. Innym sposobem, zalecanym przede wszystkim dojrzalszym kobietom są odpowiednie kremy, takie jak vichy liftactiv supreme.

Szczególną pielęgnacją powinny objąć swoje oczy zwłaszcza ci, którzy przez długi czas wytężają swój wzrok pracując przed komputerem. Wzrok niszczy się także na skutek dymu z papierosów czy spędzania dużej ilości czasu za kierownicą. Warto dlatego możliwie często dawać oczom możliwość odpoczęcia. Jeśli pracujemy w biurze raz na jakiś czas, nie rzadziej niż raz na 30-40 minut, powinniśmy oderwać wzrok od monitora i zrobić kilkuminutową przerwę dla oczu. Można wówczas popatrzyć za okno i wykonać ćwiczenie oczu. Wskazane jest też częste mruganie, które ochroni śluzówkę oka przed wyschnięciem.