Pielęgnacja cery trądzikowej – jaki żel do mycia twarzy wybrać?

Skóra trądzikowa wymaga szczególnej pielęgnacji – wiedzą o tym wszystkie osoby, które zmagają się z tym problemem. Chodzi tu nie tylko o młodzież dorastająca, lecz również o osoby dorosłe, u których niezdrowy tryb życia, napięcie, palenie papierosów i nieodpowiednie odżywanie mogą spowodować ponowne pojawienie się kłopotów z cerą.

Zwykłe mydło kontra specjalny żel do mycia twarzy

Częstym błędem osób, których skóra ma skłonności trądzikowe jest stosowanie do mycia twarzy zwykłych płynów bądź mydeł, które przeznaczone są dla zdrowej skóry. Mogą one podrażniać delikatną skórę, co w dużym stopniu pogorszy jej, jakość – może pogłębić stan zapalny skóry i zwiększyć dyskomfort odczuwany po umyciu twarzy. Będąc w aptece bądź drogerii powinno się zwrócić uwagę na preparaty, które mogą pomóc w leczeniu trądziku bądź są środkami leczniczymi same w sobie. Naturalnie trzeba działać wielokierunkowo oraz żel do mycia twarzy winien stanowić stosowany, jako uzupełnienie terapii.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając dla siebie żel należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, jaką cerę mamy – z reguły skóra trądzikowa wiąże się z tym, iż cera się przetłuszcza, jednakże niektóre partie twarzy mogą domagać się kosmetyków, które wspomogą pielęgnację skóry suchej.

 

Działanie nanosomów

Jednym spośród ciekawszych preparatów, dostępnych aktualnie na rynku, który równocześnie pielęgnuje cerę oraz pomaga w walce z trądzikiem jest Kremowy żel do mycia Emolium, który sprawia, iż cera jest wygładzona, oczyszczona i wygląda odpowiednio. Przede wszystkim ów preparat ma działanie antybakteryjne i to o wiele silniejsze aniżeli preparaty, które w swoim składzie posiadają Benzoyl Peroxide.

Coraz to więcej kosmetyków wspomagające leczenie trądziku wykorzystuje nanotechnologię, która sprawia, iż zawartość odżywcze wnikają całkowicie w skórę oraz są co jakiś czas uwalniane. Oczywiście jest dodatkowo w tym przypadku – po umyciu twarzy preparatem jego składniki są uwalniane do skóry przez 12 godzin. Pośród składników preparatu trzeba wymienić między innymi ekstrakt z chamomile, który wnikając w skórę wpływa na bezpośrednie przyczyny trądziku, i nie tak jak inne preparaty zaledwie na widoczne na zewnątrz objawy.