Pielęgnacja cery trądzikowej – jaki żel do mycia twarzy wybrać?

Skóra trądzikowa wymaga szczególnej pielęgnacji – wiedzą o tym wszystkie osoby, które zmagają się z tym problemem. Chodzi tu nie tylko o młodzież dorastająca, lecz również o osoby dorosłe, u których niezdrowy tryb życia, napięcie, palenie papierosów i nieodpowiednie odżywanie mogą spowodować ponowne pojawienie się kłopotów z cerą.

Zwykłe mydło kontra specjalny żel do mycia twarzy

Częstym błędem osób, których skóra ma skłonności trądzikowe jest stosowanie do mycia twarzy zwykłych płynów bądź mydeł, które przeznaczone są dla zdrowej skóry. Mogą one podrażniać delikatną skórę, co w dużym stopniu pogorszy jej, jakość – może pogłębić stan zapalny skóry i zwiększyć dyskomfort odczuwany po umyciu twarzy. Będąc w aptece bądź drogerii powinno się zwrócić uwagę na preparaty, które mogą pomóc w leczeniu trądziku bądź są środkami leczniczymi same w sobie. Naturalnie trzeba działać wielokierunkowo oraz żel do mycia twarzy winien stanowić stosowany, jako uzupełnienie terapii.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając dla siebie żel należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, jaką cerę mamy – z reguły skóra trądzikowa wiąże się z tym, iż cera się przetłuszcza, jednakże niektóre partie twarzy mogą domagać się kosmetyków, które wspomogą pielęgnację skóry suchej.

 

Działanie nanosomów

Jednym spośród ciekawszych preparatów, dostępnych aktualnie na rynku, który równocześnie pielęgnuje cerę oraz pomaga w walce z trądzikiem jest Kremowy żel do mycia Emolium, który sprawia, iż cera jest wygładzona, oczyszczona i wygląda odpowiednio. Przede wszystkim ów preparat ma działanie antybakteryjne i to o wiele silniejsze aniżeli preparaty, które w swoim składzie posiadają Benzoyl Peroxide.

Coraz to więcej kosmetyków wspomagające leczenie trądziku wykorzystuje nanotechnologię, która sprawia, iż zawartość odżywcze wnikają całkowicie w skórę oraz są co jakiś czas uwalniane. Oczywiście jest dodatkowo w tym przypadku – po umyciu twarzy preparatem jego składniki są uwalniane do skóry przez 12 godzin. Pośród składników preparatu trzeba wymienić między innymi ekstrakt z chamomile, który wnikając w skórę wpływa na bezpośrednie przyczyny trądziku, i nie tak jak inne preparaty zaledwie na widoczne na zewnątrz objawy.

Zmarszczki mogą oznaczać wiele rzeczy. To, że byliśmy człowiekiem który dużo się zastanawiał. To że byliśmy człowiekiem ciągle zdenerwowanym – albo przeciwnie – że byliśmy osoba która cały czas się uśmiecha. Nie zmienia to prostego faktu, że jeżeli mamy zmarszczki, to prawdopodobnie nie jesteśmy już najmłodszą osobą. Nie ukrywajmy – każdy chciałby zachować młody wygląd jak najdłużej. Prawdę powiedziawszy, bez inwazyjnej chirurgii plastycznej, nie jest to możliwe w każdym wieku. Można natomiast w rozsądnym stopniu ograniczyć objawy starzenia, na przykład stosując Vichy Liftactiv Supreme.

lifactiv supreme

Nie czarujmy się – jeżeli w walce o młody wygląd zdecydujemy się oddać w ręce nawet najlepszego chirurga plastycznego na świecie – prędzej czy później staniemy się karykaturami nas samych. Przykłady można mnożyć-  Courtney Cox, Donatella Versace czy Mickey Rourke. Osoby te nie potrafiły się godnie zestarzeć i teraz płacą za to cenę. W walce o młody i korzystny wygląd na dobra sprawę nie ma drogi na skróty. Jedynym co zagwarantuje nam sukces w walce ze zmarszczkami jest regularne stosowanie odpowiednich kosmetyków, takich jak wspomniany we wstępie Vichy Liftactiv Supreme. Ten krem przeciwzmarszczkowy należy do światowej czołówki produktów w swoim rodzaju. Wielokrotne badania kliniczne udowodniły jego skuteczność – zawierając pięcioprocentowy roztwór cząsteczek ramonza i neohesperydyny, zdolny jest wywołać silny efekt liftingujący. W jego wyniku owal twarzy zostaje praktycznie natychmiastowo wygładzony. Skóra staje się bardziej miękka i elastyczna.  Po dłuższym stosowaniu można zauważyć efekt liftingujący – zmarszczki ulegają wygładzeniu a skóra jest znacznie bardziej jędrna. Jest to efekt o sile porównywalnej z chirurgią plastyczną i co najważniejsze – nie powoduje żadnych efektów ubocznych. Jeżeli raz zdecydujemy się na skalpel – do końca życia będziemy musieli regularnie z niego korzystać. Nawet małe zaniedbanie może mieć tragiczne skutki. Unikniemy tego stosując Vichy Liftactiv Supreme.

Poniżej znajdziesz adres, gdzie możesz zaznajomić się w dokładniejszy sposób z tym produktem:

Vichy liftactiv supreme - aptekazgor.pl/vichy-liftactiv-supreme-cera-norm-mieszana-50-ml.html

wpływ papierosów na cerę

Jak powszechnie wiadomo, palenie szkodzi zdrowiu. Rzutuje także na zewnętrznym wyglądzie palacza. Wpływa niekorzystnie na kondycję skóry czyniąc ją szarą, osłabia włosy, pogarsza koloryt zębów, gwarantuje nieświeży oddech. Papierosy niszczą nasze zdrowie i wygląd i nie powinnyśmy się łudzić, że nawet najlepsze zabiegi kosmetyczne będą w stanie oszukać naturę. Regularne wdychanie dymu papierosowego przyspiesza starzenie się skóry sprawiając, że wyglądamy znacznie starzej, aniżeli niepalące rówieśniczki.

Jakiś czas temu poruszaliśmy kwestię trądziku. Zauważyliśmy że problem ten na dobrą sprawę nie dotyczy tylko i wyłącznie osób młodocianych czy też nie dbających przesadnie o higienę. Problem który poruszymy dziś – wypadanie włosów – także, wbrew pozorom, nie jest domeną starzejących się mężczyzn. Bo jak dobrze się zastanowić, każdy zna kogoś, u kogo delikatnie rzecz ujmując, można zauważyć prześwity. Czy można coś z tym zrobić? Tak, ale trzeba użyć Vichy Neogenic.

Łysienie to problem który dotknąć może już osób bardzo młodych – zdarzają się łysiejący nastolatkowie, a mężczyźni ze sporą „tonsurą” w wieku około 30 lat nie są nadzwyczajnym widokiem. Jednak nie jest to wbrew powszechnemu mniemaniu li tylko problem płci brzydkiej – kobiety także się z nim zmagają i podobnie jak u mężczyzn – dzieje się tak z wielu różnych przyczyn. Jedną z najpowszechniejszych jest przebyta… Ciąża. Burza hormonalna w ciele kobiety często prowadzi do dosyć obfitego wypadania włosów, które niezbyt kwapią się do odrastania. Z silnym przerzedzeniem czupryny prędzej czy później zmagać będą się panie, które lubią często i na różne (często egzotyczne) kolory farbować swoje głowy. Owszem, panie często starają się ratować różnego rodzaju naturalnymi specyfikami. Prym wiodą tutaj pokrzywa do picia czy też domowej roboty wcierka ze skrzypu polnego. I oczywiście – pomogą one. Jednak nie zawsze jest to wystarczające. Tutaj powinien wkroczyć Vichy Neogenic, preparat testowany klinicznie, o udowodnionym działaniu. Kuracja trwająca od trzech, do sześciu miesięcy, może dać nam nawet 1500-1700 nowych włosów, a więc tyle, ile możemy mieć po jednorazowym przeszczepie włosów. Przy czym należy zaznaczyć, że kuracja nie jest w żaden sposób inwazyjna, choć wymaga bezwzględnej sumienności. Początkowo liczmy się z faktem, że włosy zaczną nieco intensywniej wypadać – finalnie jednak wyjdziemy „na plus”. Dlaczego? Dlatego że Vichy Neogenic wpływa bezpośrednio na cykl życiowy włosa, przez co jest w stanie „ożywić” uśpione komórki mieszków włosowych, aby produkowały nowe cebulki. Dlatego też, idealnie spisze się w przypadku pań, które utraciły bujne owłosienie na skutek przebytej ciąży i związanej z nią burzy hormonalnej, która zakłóciła właśnie wspomniany cykl życia włosa.

Zainteresowałeś się tym produktem? sprawdź jego skład TUTAJ