Dzika róża w kosmetyce
Dzika róża znajduje szerokie zastosowanie nie tylko w produkcji perfum, ale i kosmetyków. Roślina ta wykazuje właściwości zmiękczające, nawilżające, wygładzające z uwagi na bogactwo zawartych w nich witamin, które hamują proces pogrubiania się warstwy rogowej naskórka. Stosując kosmetyki stworzone na bazie owoców dzikiej róży zauważyć można poprawę stanu skóry i zmniejszenie zmian trądzikowych.

Burzliwe zmiany cywilizacyjne odbijają się bezustannie na obliczach mijanych na ulicy ludzi. Nawet osoby które ewidentnie nie są już w wieku nastoletnim i dbają o higienę, mogą mieć do czynienia z problemem którym są potocznie mówiąc pryszcze. Trądzik, bo tak brzmi fachowa nazwa tej przypadłości dotyczyć może wielu ludzi, gdyż przyczyny jego występowania są liczne. Wbrew pozorom, potrafią one być bardzo prozaiczne i tak jak pisaliśmy – charakterystyczne dla naszych czasów. Dlatego też potrzebne będzie rozwiązanie na miarę tychże czasów czyli La Roche Effaclar.

La Roche Effaclar to produkt znanej francuskiej firmy, La Roche Posay, która pochodzi z miejscowości o tej samej nazwie, zlokalizowanej w departamencie Vienne. Okolica ta od dawna jest znana ze swoich uzdrowisk i to właśnie z nich firma czerpię wodę termalną zawartą w kosmetyczkach serii La Roche Effaclar.  Nie jest to zwykła woda i trzeba przyznać że fakt ten sprawia, że idealnie nadaje się do produkcji kosmetyków, szczególnie takich, których przeznaczeniem jest walka z trądzikiem. Dlaczego? Przytłaczająca większość specyfików do walki z trądzikiem wysusza skórę, co powoduje jej podrażnienia i w wielu wypadkach, efekt w pewnym sensie odwrotny od zamierzonego – skóra zamiast wyglądać lepiej, jest podrażniona, zaczerwieniona. Dzięki zastosowaniu specjalistycznej wody w kosmetykach La Roche Effaclar, zachowywana jest równowaga osmotyczna i skóra mimo tego, że przestała wydzielać nadmierne ilości sebum (łoju), jest cały czas optymalnie nawilżona. Dzięki temu, osoby, które korzystają z preparatów marki La Roche Effaclar mogą być świadkami szybkiego powrotu do zdrowej skóry.  Korzystając z preparatów do walki z trądzikiem należy pamiętać, że sam preparat nie zawsze może być tym, co przechyli szalę zwycięstwa w walce z tą przypadłością. W przypadkach w których wizyta u dermatologa raczej nie będzie konieczna, warto na początek spróbować diety. Dobrze przeanalizujmy czy uległa ona jakimś zmianom w ostatnim czasie (a gdy to możliwe, sprawdźmy czy zmienił się skład bądź producent rzeczy, które spożywamy). W razie wątpliwości, na sam początek powinniśmy zrezygnować z produktów, które najczęściej powodują trądzik. Prym wiedzie tutaj mleczna czekolada oraz inne mleczne przetwory. Dalej na liście znajdują się konserwanty (co za tym idzie, odpadają dania fast food oraz żywność wysoko przetworzona, czyli dania gotowe), jodowana sól,  słodycze. Mityczny gluten także bywa przyczyną powstawania trądziku! Faktem jest, że jego demonizowanie jest w znacznej mierze chwytem marketingowym, niemniej jednak nadmierne spożycie produktów zbożowych będzie przyczyniało się do powstania pryszczy! Dieta powinna z kolei zawierać sok jabłkowy, marchew czy gotowaną kapustę.  Alkohol to kolejna rzecz której powinniśmy unikać. Szczególnie na cenzurowanym znajduje się wysokoprocentowy alkohol!

Jeżeli tylko będziemy trzymali się tych podstawowych zaleceń dietetycznych oraz zastosujemy dobrej jakości kosmetyki, takie jak La Roche Effaclar – w przytłaczającej większości wypadków wygramy walkę z trądzikiem. Jeżeli nie pomoże nam takie połączenie – konieczna okaże się głębsza analiza problemu i wizyta u dermatologa.

Jeśli jesteś zainteresowany tym produktem koniecznie sprawdź:

La Roche Effaclar - aptekazgor.pl/la-roche-effaclar-duo-krem-40-ml.html