Emolium – lek na trądzik


Pielęgnacja cery trądzikowej – jaki żel do mycia twarzy wybrać?

Skóra trądzikowa wymaga szczególnej pielęgnacji – wiedzą o tym wszystkie osoby, które zmagają się z tym problemem. Chodzi tu nie tylko o młodzież dorastająca, lecz również o osoby dorosłe, u których niezdrowy tryb życia, napięcie, palenie papierosów i nieodpowiednie odżywanie mogą spowodować ponowne pojawienie się kłopotów z cerą.

Zwykłe mydło kontra specjalny żel do mycia twarzy

Częstym błędem osób, których skóra ma skłonności trądzikowe jest stosowanie do mycia twarzy zwykłych płynów bądź mydeł, które przeznaczone są dla zdrowej skóry. Mogą one podrażniać delikatną skórę, co w dużym stopniu pogorszy jej, jakość – może pogłębić stan zapalny skóry i zwiększyć dyskomfort odczuwany po umyciu twarzy. Będąc w aptece bądź drogerii powinno się zwrócić uwagę na preparaty, które mogą pomóc w leczeniu trądziku bądź są środkami leczniczymi same w sobie. Naturalnie trzeba działać wielokierunkowo oraz żel do mycia twarzy winien stanowić stosowany, jako uzupełnienie terapii.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając dla siebie żel należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, jaką cerę mamy – z reguły skóra trądzikowa wiąże się z tym, iż cera się przetłuszcza, jednakże niektóre partie twarzy mogą domagać się kosmetyków, które wspomogą pielęgnację skóry suchej.

Działanie nanosomów

Jednym spośród ciekawszych preparatów, dostępnych aktualnie na rynku, który równocześnie pielęgnuje cerę oraz pomaga w walce z trądzikiem jest Kremowy żel do mycia Emolium, który sprawia, iż cera jest wygładzona, oczyszczona i wygląda odpowiednio. Przede wszystkim ów preparat ma działanie antybakteryjne i to o wiele silniejsze aniżeli preparaty, które w swoim składzie posiadają Benzoyl Peroxide.

Coraz to więcej kosmetyków wspomagające leczenie trądziku wykorzystuje nanotechnologię, która sprawia, iż zawartość odżywcze wnikają całkowicie w skórę oraz są co jakiś czas uwalniane. Oczywiście jest dodatkowo w tym przypadku – po umyciu twarzy preparatem jego składniki są uwalniane do skóry przez 12 godzin. Pośród składników preparatu trzeba wymienić między innymi ekstrakt z chamomile, który wnikając w skórę wpływa na bezpośrednie przyczyny trądziku, i nie tak jak inne preparaty zaledwie na widoczne na zewnątrz objawy.

LEAVE A COMMENT

Najnowsze komentarze

  Archiwa

  Kosmetyki naturalne

  Można powiedzieć, że każda kobieta używa kosmetyków. Są one nierozłączną częścią jej łazienki, torebki i kosmetyczki. Dopiero poranny makijaż rozpoczyna dla niej dzień.
  Wiele kobiet korzysta tylko z kosmetyków, które wytwarzane są z roślin naturalnych i wszystkich pozostałych istniejących w naturze rzeczy. Tak też kosmetyki naturalne są w pełni zdrowe dla skóry i warto jest je używać. Dzięki temu, że nie są chemicznie i sztucznie tworzone, dużo lepiej działają na skórę. To dlatego kobiety je chwalą i używają. Kosmetyki damskie zajmują większość sklepów kosmetycznych. Można w nich spotkać wszelkie potrzebne produkty nie tylko do makijażu, ale również do kąpieli i codziennej pielęgnacji makijażu, ale też do kąpieli.

  makijaż dla nastolatek

  Wielu mężczyzn nie zdaje sobie nawet sprawy jak kobiety o siebie dbają i jak wielu różnych kosmetyków używają. Spa jest dla wielu kobiet najlepszym sposobem na odreagowanie po stresującym dniu. W taki sposób mogą się one zrelaksować i przy tym odpowiednio zadbać o swój wygląd. Odnowa biologiczna jest dla nich niesamowicie ważna. Przecież każda kobieta jest piękna i każda stara się taka być odpowiednio dbając o siebie. Nikt nie lubi widoku zaniedbanej kobiety, dlatego nikt nie gardzi kosmetykami i wszelkimi salonami odnowy, z których najczęściej korzystają kobiety.

  młoda kobieta

  vichy

  To idealny krem który przywraca gęstość skóry. Jego składniki regenerujące jak również kojące przywracają siły witalne Twojej skórze. Skóra osłabiona potrzebuje dużą dawkę witamin. Ten produkt spełnia swoje założenia.

  Kategorie