Jak wykorzystać dziką różę we własnym domu?
Ze względu na ogrom wartości, jakie tkwią w dzikiej róży warto postarać się o jej zbiór, szczególnie że z roku na roku ubywa jej stanowisk.
Z owoców dzikiej róży można przygotować nalewkę, która poprawi przemianę materii, apetyt oraz trawienie...


Do jej przygotowania potrzebować będziemy 500 g owoców róży, które należy, po umyciu, zasypać szklanką cukru i zalać ¾ l czystej wódki. Taką nalewkę odstawiamy na tydzień w ciepłe miejsce od czasu do czasu wstrząsając. Po tym czasie należy ją przecedzić przez gazę, przelać do ciemnej butelki i odstawić do lodówki. Pić dwa razy dziennie po małym kieliszku.

Jeśli jednak przegapimy zbiór owoców, warto pamiętać o zbiorze kwiatów. Odpowiedni na to jest słoneczny dzień. Po zbiorze kwiaty należy suszyć z zacienionym i przewiewnym miejscu. Suche płatki kwiatów należy ucierać z cukrem w proporcjach jedna łyżka cukru na garść płatków. Kiedy te dwa produkty zostaną roztarte, należy dodać sok ze świeżo wyciśniętej cytryny. Tak przygotowane tarte płatki przechowywać w lodówce. Jeść je 3 razy dziennie po łyżeczce.
Przygotowany produkt działa uspokajająco, zmniejsza nadkwaśność żołądka.

Z uwagi na swe właściwości warto sięgnąć już teraz po herbatkę z dzikiej róży, sok, który dostarczy naszemu organizmowi sporą ilość witaminy C czy choćby cukierki ziołowe z dziką różą, które nie tylko zaspokoją naszą ochotę na słodki smak, ale dostarczą naszemu organizmowi cennych witamin. Są one szeroko dostępne w naszym kraju i znacząco różnią się w swoim składzie. Sprawa ma się podobnie jak z wszelkiego rodzaju herbatami żurawinowymi – bardzo istotnym jest sprawdzenie składu kupowanego produktu.